Artykuły do archiwizacji

Człowiek z natury „chomikuje” wszystko, co wydaje mu się, że może mu się przydać. Często jednak jest tak, że zapominamy, co zostało przez nas schowane, a jeszcze częściej gdzie to się może znajdować. W przypadku firmy archiwizowanie dokumentów jest konieczne, tym bardziej, że często są nam one potrzebne po upływie dłuższego czasu. Nie ma jednak potrzeby, aby zajmowały one miejsce w biurku czy na półkach, które można przeznaczyć na inne, równie istotne, ale aktualne dokumenty i faktury. Kolejnym argumentem za stworzeniem „małego archiwum” jest to, że mamy w biurze porządek, dużo łatwiej jest nam wszystko znaleźć i każda nawet najmniejsza karteczka ma swoje miejsce.

Stworzenie miejsca do archiwizacji w firmie czy biurze nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Wystarczy wygospodarować miejsce na półkach, na których umieścimy pudełka z dokumentami, segregatorami i teczkami. Ważne jest, aby pudełka przeznaczone do ich przechowywania były:

  • wykonane z trwałego materiału, który z upływem lat nie zniszczy się, nie przedostanie się do niego wilgoć i zanieczyszczenia
  • solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, czyli pod wpływem przenoszenia ich w inne miejsce nie rozkleiły się
  • posiadające szczelne zamknięcie.

Wszystkie proponowane przez nas artykuły przeznaczone do archiwizacji spełniają powyższe kryteria. Z własnego doświadczenia wiemy, że w tym przypadku to jakość odgrywa najistotniejszą rolę, a dopiero na drugim miejscu znajduje się nowoczesny design pudełek i opakowań. Staramy się jednak połączyć zarówno dobry materiał z atrakcyjnym wyglądem produktów, co wyróżnia nasze produkty spośród innych dostępnych na rynku.

W czym archiwizujemy dokumenty?

  • W kartonach archiwizacyjnych wykonanych z twardej tektury falistej
  • W pojemnikach archiwizacyjnych wykonanych z twardej tektury falistej i wyposażonych w uchylne wieko
  • W pudłach archiwizacyjnych zbiorczych, w których można umieścić kilka mniejszych pudełek
  • W pudłach wykonanych z bezkwasowej tektury
  • W pojemnikach ze zdejmowanym wiekiem o różnych rozmiarach.

Pudełka sprawdzają się również w utrzymaniu porządku w mieszkaniu. W ten sposób można posegregować dokumenty, jak również przechowywać w nich zabawki, odzież czy artykuły sezonowe.